Сторінка вчителя-логопеда

Середа 8.30 – 12.30
Четвер 8.30 – 12.30
П’ятниця 8.00 – 12.30

Вчитель – логопед здійснює корекційно–розвивальну роботу та освітній процес з дітьми з фонетико–фонематичним недорозвитком мовлення з дітьми п’ятого та шостого року життя за Програмою «Корекційно-розвиткова робота з дітьми із загальним та фонетико-фонематичним недорозвиненям мовлення» Кравцова І.В.,Стахова Л.Л. (Лист ІМЗО від 05.07.2019 № 22.1/Г-577)

Деякі батьки, на щастя, навіть і не знають навіщо потрібен логопед в дитячому садку. А батькам дітей, які мають мовленнєві порушення, доводиться познайомитися з наукою логопедією і тісно співпрацювати з вчителем — логопедом. Які ж завдання виконує вчитель — логопед в дитячому садку і яку логопедичну роботу проводить?

Коли слід звертатись до логопеда:

• якщо у дитини не з’явилось мовлення до 2 років або словник налічує не більше 10 слів;
  • коли дитина в 4 роки не вимовляє або неправильно вимовляє звуки;
  • коли дитина повторює перші звуки, склади багато разів (заїкається);
  • якщо дитина не запам’ятовує віршики, не може переказати казку, порушує структуру слів.

Завдання вчителя — логопеда в дошкільному навчальному закладі:

• усунення різних мовленнєвих порушень дітей;
  • створення єдиного корекційно — навчального простору;
  • пропаганда логопедичних знань серед батьків, педагогів;
  • інтегрування зусиль педагогів, дітей та батьків з метою корекції мовленнєвих порушень;
  • створення предметно — розвивального середовища, яке стимулює мовленнєвий і особистісний розвиток дитини.

Завдання логопедичної роботи з дітьми дошкільного віку, що мають недоліки мовленнєвого розвитку:

• розвиток рухливості органів артикуляційного апарату;
  • розвиток фонематичних процесів;
  • розвиток дрібної моторики;
  • усунення вад звуковимови;
  • збагачення словникового запасу;
  • вдосконалення граматичної сторони мовлення;
  • підготовка до навчання грамоти.

Форми роботи:

• фронтальні логопедичні заняття;
  • індивідуальні логопедичні заняття;
  • групова та індивідуальна робота з дітьми.

Форми взаємодії з батьками:

• Батьківські збори. На зборах вчитель — логопед знайомить батьків з нормативними документами, програмами, з досягненнями дітей та труднощами у корекційному процесі.
  • Індивідуальні консультації вчителя — логопеда. В ході яких батькам надаються індивідуальні поради щодо поліпшення мови або розвитку пізнавальних (психічних) процесів дитини.
  • Поради логопеда в інформаційному осередку логопедичного кабінету та груп старшого дошкільного віку, які складаються з різноманітних професійних консультацій, порад, рекомендацій з матеріалів для практичного використання вдома та під час занять з дітьми.
  • Анкетування батьків дозволяє уточнити стан їх зацікавленості у розвитку дитини, визначити їх потреби, з’ясувати чи задоволені вони корекційним процесом.
  • «Домашні логопедичні зошити», які складені для індивідуальної роботи з дітьми. Вони допомагають батькам закріпити набуті дитиною мовні навички та вміння. А логопеду здійснити аналіз розвитку кожної дитини і налагодити тісний взаємозв’язок між учасниками корекційного процесу.